Informujemy, że chwilowy brak pojemników na odpady w altanach śmietnikowych, który miał miejsce w dniach 31 marca – 4 kwietnia 2022 r. wynikał ze zmiany firmy odbierającej odpady – więcej informacji na stronie https://www.brwinow.pl/6493-zmiana-firmy-odbierajacej-odpady-komunalne.html. Gmina Brwinów rozstrzygnęła w marcu 2022 r. przetarg na odbiór odpadów komunalnych od mieszkańców. Od 1 kwietnia wykonawcą tej usługi będzie spółka PU Hetman z Nadarzyna.

Ogłoszenie na stronie Urzędu Gminy Brwinów

Ogłoszenie na stronie TED

Informacja o wyborze oferty

 

Pracownicy spółdzielni już o godzinie 10:00 w czwartek 31 marca 2022 r. interweniowali w Zespole ds. Obsługi Gospodarki Odpadami Komunalnymi. Zapewniono, że pojawienie się pojemników poprzedniej firmy na parkingach zamiast w altanach spowodowane jest tym, że „stara firma” je zabiera, a „nowa firma” tego samego dnia dostarczy nowe pojemniki. Niestety, wbrew zapewnieniu pracownika Urzędu Gminy Brwinów pojemników nie dostarczona ani w czwartek, ani w piątek, tylko dopiero w poniedziałek po południu i to w bardzo ograniczonej ilości pojemniki do segregacji odpadów.

Ponadto Spółdzielnia wystosowała do Zespołu ds. Obsługi Gospodarki Odpadami Komunalnymi wniosek o wykonanie dezynfekcji altan śmietnikowych.

 

Poniżej nowy harmonogram odbioru odpadów z naszego osiedla:

 

 

Więcej informacji o odpadach komunalnych i zasadach segregacji – https://smosiedle.pl/dla-interesantow/odpady-komunalne/