W dniu 2 sierpnia 2022 r. odbyło się spotkanie, podczas którego przedstawiciele Gminy Brwinów oraz wykonawców poszczególnych robót przedstawili plan działania w związku z remontem ul. Tadeusza Kościuszki w Brwinowie.

Prace rozpoczną się 17 sierpnia 2022 r. Wykonawca prac drogowych i kanalizacji deszczowej ma na ich wykonanie 2 miesiące od dnia podpisania umowy.

 

Prace zaczną się od strony wjazdu w ulicę Tadeusza Kościuszki od strony ulicy Thomasa Woodrowa Wilsona, co oznacza, że zamknięty całkowicie (wyłączony z ruchu) będzie odcinek od ul. Wilsona do wjazdu na płatny parking na terenie naszej Spółdzielni. Na pozostałym odcinku ul. Kościuszki będzie ruch dwukierunkowy (a nie jak dotychczas i po remoncie jednokierunkowy).

 

Następnie zamknięty będzie odcinek od parkingu płatnego do skrzyżowania z ul. Kraszewskiego. Na odcinku tymczasowo dopuszczonym do ruchu (od ul. Wilsona do parkingu) będzie ruch dwukierunkowy.

 

 

 

 

Podczas remontu ul. Kościuszki na ul. Kraszewskiego od ul. Marii Konopnickiej (a nie jak obecnie dopiero od skrzyżowania z ul. Kościuszki) będzie droga jednokierunkowa (w kierunku ul. Pszczelińskiej. Drugi pas będzie na tymczasowe miejsca postojowe.

 

 

 

 

 

Będą też takie dni, np. na wykładanie asfaltu, że cała ul. Tadeusza Kościuszki (od ul. Wilsona do ul. Kraszewskiego) będzie przez kilka godzin wyłączona z ruchu.

Służby oraz interesariusze (m.in. Policja, Pogotowie Ratunkowe, firma odbierająca odpady) są powiadomieni o remoncie i zmianach w organizacji ruchu.

 

Zmiany w organizacji ruchu będą oznakowane, oznakowanie pojawi się na 5 dni przed zamknięciem ulicy na poszczególnych odcinkach.

 

Więcej informacji na stronie Urzędu Gminy Brwinów

https://brwinow.pl/6681-przebudowa-ul-kosciuszki-zmiany-w-organizacji-ruchu-od-17-sierpnia.html

 

 

Wcześniejsze informacje:

Przebudowa ulicy Tadeusza Kościuszki – przetarg

 

Ulica Tadeusza Kościuszki po przebudowie – schemat organizacji ruchu

 

 

Zmiana organizacji ruchu od 28 września 2022 r.

Remont ul. Kościuszki – zamiana odcinka zamkniętego od 28.09.2022 r.