Brwinów to liczące 12 728 mieszkańców miasto w aglomeracji warszawskiej, w powiecie pruszkowskim. jest siedzibą gminy miejsko-wiejskiej Brwinów liczącej 25 115 mieszkańców. Powierzchnia miasta to 1006 ha, a całej gminy 6916 ha. Brwinów wraz z sąsiadującymi Podkową Leśną i Milanówkiem Tworzą Podwarszawskie Trójmiasto Ogrodów.

W Brwinowie zlokalizowane są 3 przedszkola, 2 szkoły podstawowe, liceum ogólnokształcące. W centrum miasteczka znajduje się targowisko i kościół parafii rzymskokatolickiej. W mieście znajduje się supermarket Auchan, 3 dyskonty (Dino, Api, Lewiatan, Netto), a w pobliżu Brwinowa zlokalizowane są dwa dyskonty sieci Biedronka. W pobliskich Jankach znajduje się centrum handlowe z większymi sklepami). Oprócz tego jest wiele małych sklepów spożywczych i z artykułami przemysłowymi

Brwinów dzielą na pół dwie linie kolejowe: nr 1 z Warszawy Centralnej do Katowic oraz nr 447 z Grodziska Mazowieckiego do Warszawy Włochy. Skrzyżowanie linii kolejowych z drogą łączącą obie części miasta odbywa się bezkolizyjnie. Ponadto Brwinów położony jest pomiędzy autostradą A2 i droga ekspresową S8. Ponadto przez Brwinów przebiegają drogi wojewódzkie 719 i 720. Dojazd pociągiem do centrum Warszawy zajmuje zaledwie pół godziny! Ponadto w sąsiednich miejscowościach (Podkowa Leśna i Otrębusy) można skorzystać z pociągów Warszawskiej Kolei Dojazdowej.

 

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Osiedle” administruje 15 budynków mieszkalnych wielorodzinnych praktycznie w ścisłym centrum Brwinowa. Dojście na peron pociągów podmiejskich, które w godzinach szczytu odjeżdżają w stronę Warszawy nawet co 10 minut zajmuje od 5 do 15 minut. W około 35 minut można dojść do stacji Podkowa Leśna Główna, z której odjeżdżają pociągi WKD. Poczta zlokalizowana jest tuż przy terenie Spółdzielni. Na terenach spółdzielni znajdują się 3 sklepy ogólnospożywcze oraz sklep piekarniczo-cukierniczny. Dyskonty oddalone są o 15-20 minut pieszo, a targowisko i kościół parafialny 10-15 minut pieszo od budynków administrowanych przez Spółdzielnię. W jednym z budynków spółdzielni znajduje się biblioteka gminna dla dzieci, natomiast wypożyczalnia dla dorosłych oraz budynki Urzędu Gminy Brwinów czy Gminnego Ośrodka Kultury znajdują się w naszym bliskim sąsiedztwie.

Na terenach zarządzanych przez Spółdzielnię znajduje się wiele zieleni, przez co spacer pomiędzy budynkami pozwala się zrelaksować i nabrać sił. Ponadto znajdują się na naszych terenach dwa pomniki przyrody.

Budynki mieszkalne mają po 60, 50 i 20 lat i są na bieżąco utrzymywane, m.in. są docieplone, zostały wymienione wodociągi i centralne ogrzewanie, jak również wewnętrzne linie zasilające. Klatki schodowe przeszły w ostatnich latach generalne remonty.

Spółdzielnia posiada własną kotłownię gazową, która zapewnia mieszkańcom przez cały rok ciepłą wodę w kranach, a w sezonie zimowym ciepło. W mieszkaniach można skorzystać z usług operatorów telekomunikacyjnych Orange oraz Telkab.

 

Podsumowując: można mieć mieszkanie w zadbanym i sprawdzonym budownictwie, z dostępem do nowoczesnych usług, pośród zieleni, z dostępem do wielu sklepów i usług na miejscu, a jednocześnie z szybkim i częstym dojazdem do centrum Warszawy. Wystarczy zamieszać w mieszkaniu, którym zarządza Spółdzielnia Mieszkaniowa „Osiedle” w Brwinowie!