Burmistrz Gminy Brwinów zachęca do głosowania w Budżecie Obywatelskim Mazowsza na projekty związane z Gminą Brwinów, w której mieszkamy. Szczegółowe informacje poniżej.

 

 

? Kochani Mieszkańcy Ziemi Brwinowskiej i wszyscy nasi Sympatycy! – jeśli mieszkacie na terenie Gminy Brwinów i/lub przejeżdżacie drogami wojewódzkimi Naszej Gminy, bardzo proszę weźcie udział w głosowaniu internetowym BOM i poprzyjcie 2 zgłoszone przeze mnie projekty:
✅ projekt nr 7️⃣6️⃣ z tzw. puli ogólnowojewódzkiej, w ramach którego w 2022 r. miałoby zostać wybudowanych 56 radarowych wyświetlaczy prędkości na drogach wojewódzkich w 31 miejscowościach na terenie 20 gmin – w tym ? wyświetlaczy na terenie Gminy Brwinów: w Biskupicach (1), Brwinowie (2), Domaniewie (3), Kaniach (2) i Otrębusach (2) – na załączonych grafikach ? pokazałem postulowane lokalizacje wyświetlaczy oraz przykładowe kolaże zdjęć obrazujących praktyczne działanie tego typu urządzeń. ?
ℹ️ Chodzi o takie wyświetlacze prędkości, które poza prędkością pojazdów i ostrzeżeniami pokazują również wysokość potencjalnego mandatu oraz liczbę możliwych do otrzymania punktów karnych). ?
✅ projekt nr 4️⃣3️⃣ z tzw. puli podregionalnej, w ramach którego za ok. 685 tys. zł Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w 2022 r. zagospodarowałby zieleń wzdłuż ul. Pszczelińskiej w Brwinowie i Otrębusach ?
*****************
‼️ GŁOSOWANIE NA PROJEKTY TRWA TYLKO DO NIEDZIELI 10 PAŹDZIERNIKA ‼️
*****************
Oto najprostsza instrukcja do głosowania:
1️⃣. trzeba wejść na stronę internetową https://bom.mazovia.pl/
2️⃣. następnie na środku strony głównej kliknąć „Głosuj online”
3️⃣. pojawi się informacja nt. zasad głosowania. Po jej przeczytaniu trzeba kliknąć „Rozpocznij głosowanie”
? Samo głosowanie jest niezwykle proste i intuicyjne.
? Ważne, żeby w głosowaniu wybrać projekt zarówno z puli ogólnowojewódzkiej, jak i podregionalnej.
? Obydwa projekty można łatwo znaleźć wybierając opcje szukania po numerze projektu lub po nazwie (nasz projekt pojawi się jak tylko zaczniecie wpisywać nazwę gminy).
*****************
Zatem – do dzieła! ?
Wybierajcie i głosujcie na projekty:
✅ Projekt nr 7️⃣6️⃣ z puli ogólnowojewódzkiej:
„Zwolnij i jedź bezpiecznie – pilotażowy projekt budowy radarowych wyświetlaczy prędkości na drogach wojewódzkich na terenie gmin Brwinów, Głowaczów, Grodzisk Mazowiecki, Jasieniec, Józefów, Nadarzyn, Nowa Sucha, Osieck, Miasto Płońsk, Pruszków, Raszyn, Sanniki, Sierpc, Sochaczew, Sokołów Podlaski, Miasto Sokołów Podlaski, Tarczyn, Warka, Węgrów i Wyszków” (o szacunkowej wartości 971 208 zł).
✅ Projekt nr 4️⃣3️⃣ z puli podregionalnej:
„Po drodze z zielenią – zagospodarowanie zieleni wzdłuż ul. Pszczelińskiej w Brwinowie i Otrębusach” (o szacunkowej wartości 685 602,33 zł).
***********
? PS. Proszę o udostępnienie Waszym bliskim, sąsiadom, przyjaciołom i znajomym mojej prośby o głosowanie. W głosowaniu mogą brać wszyscy mieszkańcy Województwa Mazowieckiego (w imieniu niepełnoletnich dzieci głos mogą oddawać ich rodzice/opiekunowie). ??????